Bir Like Dijital, Ankara’da hizmet veren bir dijital medya ajansıdır.
Bizi arayın: +90 (0312) 255 06 39
[email protected]

Instagram Feed

Blog

Markanızın Bir Kimliği, Hikayesi ve Estetiği Olmalı

Dijital bir dönüşümün içindeyiz; paranın dahi dijitalleştiği bir dönemdeyiz. Zamanımızın büyük bir bölümünü akıllı telefonlarımızla ilgilenerek, sosyal medya uygulamalarında ya da internette geçiriyoruz. Hayatımızı, ilişkilerimizi, hatta işimizi internet üzerinden yönetiyoruz. Fakat bu kolay erişebilirliğin getirdiği bir şey daha var; kurumlar ve markalar arası rekabet en üst seviyede.

Sosyal medya ve Google reklamcılığı yeni bir ekonomi oluşturdu; bu ekonomi modelinde fiyatlar, hizmet ve kalite birbirine çok yakın… Markaların ve kurumların rakiplerinden sıyrılabilmesinin tek çözümü ise; iyi bir pazarlama stratejisi. Stratejiniz ne olursa olsun; taviz vermemeniz gerek tek şey; kalite. Markanızın bir kimliği, hikayesi ve estetiği olmalı, uzun vadede rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacak olan budur.

Peki, bir marka olarak dijital dünyanın imkanlarını ne kadar verimli kullanıyorsunuz? Sosyal medya her zaman için satış alanı değildir, fakat kabul etmek gerekir ki herkes potansiyel müşteridir aslında. O kadar çok reklam görüyoruz ki, “reklam körlüğü” gibi bir tanım girdi hayatımızda, sayfalarda çıkan reklamları fark etmiyoruz bile. Kabul etmek gerekir ki: insanlar reklamlarla ilgilenmez, ama içeriği ve görseli güçlü kaliteli reklamlar insanların ilgisini çekmeyi başarabilir. Hedef kitle iyi analiz edilmedikçe, yayınlanan bu reklamların hiçbir anlamı yoktur.

 

No Comments
Post a comment